1169 – Penthouse i VM Bjerget
1169
Ejendom ID
152 m2
Størrelse
2
Soveværelser
1
Badeværelse
Beskrivelse
Sjældent udbudt penthouse i VM Bjerget i Ørestaden
Den 150 kvadratmeter store lejlighed byder på en entré hvorfra man går ind i lejlighedens første værelse. Så er der et stort køkken-stue område, med store vinduespartier der giver en dejligt lysindfald, fra stuen er der udgang til den store 130 kvadratmeter terrasse. Derudover er der endnu et dejligt soveværelse, også med udgang til terrassen, samt et dejligt badeværelse med vaskesøjle.
Fra lejligheden er der på den ene side udsigt over Københavns tårne og på den anden side over Amager Fælled.
Lejligheden udlejes fuldt møbleret.
Hvidevarer
Vaskemaskine, tørretumbler, køle-fryseskab, opvaskemaskine, komfur, ovn og emhætte.
Ejendommen
VM bjerget stod færdigt i 2008 og blev samme år kåret til verdens bedste boligbyggeri på World Architecture Fair i Barcelona, senere har byggeriet vundet adskillige prestigefulde priser.
Området
VM Bjerget ligger i Ørestaden, der stadig er i rivende udvikling. Her er du tæt på natur og samtidig med kort afstand til byen med metro. Der er butikker og caféer i nærheden i Fields og ved 8-Tallet.
Adresse
- Land: Denmark
- By København
- Område Ørestad
- Postnr: 2300
- Ejendom ID 1169
- Pris 19.900 kr./md.
- Type Penthouse
- Status Udlejet
- Værelser 3
- Soveværelser 2
- Badeværelser 1
- Byggeår 2008
- Størrelse 152 m2
- Depositum 59700
- Varme 2000
- Vand 500
- Stuer 1
- Sal 9
- Lejeperiode 6 måneder
- Overtagelse Snarest